Search

Hirmud ja ärevushood

Updated: Apr 23, 2020


"Hirm....mul on meeletu hirm! Ma kardan sügavalt hingata, sest äkki mu süda jääb siis seisma. Ma kardan minna inimeste keskele, sest äkki minestan seal kuna hirm käib minuga kaasas ja ei lase mul mustrist välja astuda, mis raske ketina mul järel lohiseb. Mul on hirm selle ees, mida teised minust arvavad kui kukun. Mul on hirm, et kui end päriselt avan, saan haiget. Ma ei saa liigutada, sest hirm on vallutanud terve mu keha. Ma ei julge teistele öelda, mida tegelikult, päriselt tunnen. Ma ei julge ette võtta muutusi, sest kardan, et ei saa nendega hakkama. Mul on hirm surma ees. Mul on hirm kaotamise ees. Mul on hirm elamise ees, mul on hirm iseenda ees. Ma kardan, nii kohutavalt kardan! "- Hirm on midagi, mis on kontrollinud mind terve teadliku elu, kord rohkem, kord vähem. On hirme, mida olen suutnud ületada ja on hirme, millega tegelen. Misasi see hirm siis on? See on nagu sarimõrvar, kes on maitse suhu saanud ja tapab aina uuesti ja uuesti. Hirmule meeldib mängida meie mõistuse ja meelega. Talle meeldib piinata ja panna proovile, vaadates kui kaua inimene võidelda jaksab. Kuid mida siis teha? Kas võidelda või anda lihtsalt alla? Soovitusi ju võib lugeda igalt poolt, mida ette võtta koletisega, kes elusalt sööb. Hirm tekitab ärevust, paanikat, kaevates minevikus ikka ja jälle. Tavameditsiinis, minnes hirmudega, ärevushoogudega arstile, söödetakse rohtusid täis ja vaigistatakse koletis mõneks ajaks maha, suretades inimese tunnetus ja aju. Aastaid tagasi loobusin antidepressantidest, mis arst ärevushäirete pärast määras ja tänan nii jumalat kui iseennast selle ees! Olin piisavalt tugev, et võidelda, kuid see pole olnud kerge teekordd..kuid see on olnud võimas teekond, nii heas kui halvas. See on olnud teekond, kus olen meeleheitlikult põgenenud ja ee on olnud teekond iseendani. Hirmuga tuleb võidelda nii, et tal poleks enam kohta Sinu sees, et tal oleks ebamugav.

Miks ma jälle kirjutan hirmudest? Sest seda on nii palju! Inimesed kardavad, näen ja tunnen seda iga päev! Ka mina ise tegelen oma hirmudega. Ma pole üliinimene, vaid keegi, kes taltsutab samuti koletist, kes toitub hirmust. Minu sees on hirmud, mis reageerivad kohe kui aju selleks märku annab. Aju on talletanud endas mälestused, olukorrad, mis tekitavad ärevust. Olen enda üle uhke ja saan öelda, et oskan juba hirme päris hästi taltsutada. Ma tean mida teha ja öelda, et hirm kahaneks. Kas on võimalik vabaneda hirmudest täielikult? Või miks hirmud üldse tulevad? Usun, et on võimalik vabaneda. Hetkel hoian käes võtit, millega olen avanud juba mitmeid uksi ja saanud võimsad relvad, aitamaks nii iseend kui teisi.

Igal hirmul meie sees on ülesanne ja meie asi on aru saada, milline. Loodan, et kui tuleb arusaam, kaob hirm igaveseks ning kui arusaam ununeb, tuletab hirm seda taas meelde. Iga inimene väärib keha, kus tal oleks hea elada.

Jäägem iseendaks ja hirmudest vabaks!

Armastusega!

Merlin


467 views0 comments

Recent Posts

See All

Raha