Search

Armastus


Mis on armastus ja kuidas see väljendub? Selle üle on arutletud ilmselt juba aegade algusest peale ja õiget ega valet vastust sellele polegi.

Olles elanud nüüdseks juba ikka mõningad eluaastad, saan aru, et armastus ise ongi selline nagu on- lihtne, oma müstilises ja maagilises tähenduses, ajas ja ruumis. Armastus elab meie südames ja seda kui suur see on, otsustabki inimene juba ise. Kindlasti oled kuulnud väljendeid "suure südamega inimene" või "südametu". Üldjuhul suure südamega inimene kipub endast ära andma kõik, saamata tagasi. See pole muidugi alati nii, sest on inimesi, kel kõik tasakaalus- ta annab ning saab ka tagasi. Südametu on saanud lihtalt palju kõrvetada ja paljuski tahtmatult kõrvetab ka teisi. Ta ei oskagi teisiti, sest tema jaoks tundub armastus nagu nõges, mis valu ja jälje jätab....ta jätab oma meeltesse vaid negatiivse õppetunni. Inimene ise on see, kes armastuse ja tundmise keeruliseks teeb, jutskui kartes lihtsust ja olemist sellisena nagu ta on. Tihti tehakse otsuseid, mis matavad eneseväärikuse koos iseenda olemusega.

Armasta ja ära eelda midagi. Ära lase vanadel suhtemustritel sisse murda puhtasse armastuse energiasse. Alati kui tunned, et miski varjutab tundeid või olemaolevat suhet, puhasta see. Pea meeles, et olemasolev pole eelmine. Mitte midagi ei peaks võtma iseenesest mõistetavana ja isegi kui seda teed, mõtle sellele kui sul seda praegu poleks, mis sul on. Kui tunned, et miski nagu keelaks sul jagada oma armastust ja hoolivust, siis küsi miks see on ning sukeldu sügavale endasse, tuues seejärel vastused pinnale. Pole tarvis end pidevalt karistada sellega, et oled õnnetu. Muuda seda! Hoia armastus lihtsa ja ehedana, nii nagu ta seda on, oma müstilises ja maagilises võtmes.

Armasta ja ole armastatud.


98 views0 comments