Search

Hinnangud


Enne, kui kipud kellegile andma mingit hinnangut või nõuannet, mõtle hästi järele kas ikka teha seda. 

Räägin sellest, sest eks ma ju ise samuti kipun seda vahest tegema, teadmata tegelikke tagamaid. Toon ühe näite oma elust: Jalutan oma pisikese pojaga õues ja näen eemalt jalutab vastu ema, kelle laps kõvasti nutab. Emana tärkab kohe instinkt ja tahtmine öelda, et miks ta laseb lapsel niimoodi nutta! Järgmisel päeval, lähen lapsega õue, tal tuju olnud äärmiselt paha hommikust saadik ja kärus olemine ei tee seda paremaks. Ta näitab välja oma tundeid, nuttes. Kuna tean, et tal uneaeg, siis tean ka seda, et see nutt möödub kohe varsti ja ta peagi uinub. Talitan , tundes oma last. Ja just sel hetkel meenub mulle eelnev päev, teise ema ja lapsega. Me ju ei tea, miks keegi käitub nii nagu käitub. Me oletame ja tihtipeale on need täieti valed! 

Pean tunnistama, et vanemaks olemine on üks suurimaid vastutusi siinses elus! Meie käitumisest sõltub, kuidas kasvavad meie pisikesed suureks. On päevi, kus see on kuratlikult raske ja on päevi kus nutad õnnest.

Palun ära kritiseeri kedagi, teadmata tema lugu. Kui oled tähele pannud, siis olukorrad, mida näed kõrvalt ja vangutad pead, tulevad suht kiiresti ka Sinu enda ellu...näitamaks, et võisid eksida, näidates kellegile näpuga.

Suht igapäevaselt saan teravaid pilke vanematelt inimestelt kuna olen tätoveeritud. Mõni isegi ütleb: "Issand jumal" ja on küsitud, et mis siis saab kui vana olen. No mis siis ikka saab, olen vana ja tätoveeritud, nagu paljud teisedki. See, kui kellegil on pähe raiutud "ühiskonna normid" ei tähenda seda, et kõik peaksid neid järgmima. EKs mu oma vanaema ka alguses protestis veidike, kuid ütleb nüüd et see siiski minu keha ja igaüks teab, mis sellega peale hakkab.

Üleeile, käisin ühe tädi käest sokke ostmas ja nägin kuidas ta mind vaatab. Seejärel ütles ta lause, mis panid mind naeratama: "Kui ma oleksin Sinu vanune, teeksin ka endale tätoveeringud. Nii stiilne ja äge oled!". Temal oli kaks suurt unistust- kanda seljakotti ja teha tätoveering. Seljakotti kannab kuna see meie ühiskonnas vastuvõetav, kuid tätoveeringut teha ei julge kuna kardab hukkamõistu. Hmm...ole ükskõik kui vana või noor, kui Sul on unistus, siis täida see! Me elame vaid 1KORD siin elus ja ei tohiks midagi tegemata jätta, mis paneks hinge helisema. Kellele Sa elad, kas endale või ühiskonnale? Mis on Sulle tähtis, kas Sinu või teiste õnn?

Jah, meie ümber on kriitikuid ja neid, kes teavad kõike kõige paremini, kuid las nende jaoks jäädagi nende maailm ja "normid". 

Kui Sa näed mõnda ägedat inimest, kes annab inspiratsiooni, siis ütle talle seda. 

Kui näed, et keegi võitleb enda emotsioonidega ja ei saa hakkama, paku abi, selle asemel et kritiseerida. 

Ei tasu olla pinnapealne, arvates et tead kõige paremini. Teinekord võib teada paremini see, kellelt seda oodata ei osanud.

Kui näed tänavapildis kedagi, kes Sinu arvates näeb "jube" välja, siis küsi endalt, mis paneb Sind niimoodi arvama. Kes oled Sina, andmaks hinnangut? Mina ikka aegajalt teen seda ja saan aru, et kõik on omamoodi ja kui keegi julgeb tulla õue täiesti, minu mõistes imelikult, siis tervitagem neid, kes avardavad maailmapilti värvide ja teistsuguse olekuga.

Anna võimalus, enne kui sildistad kedagi.

Ehk oled teiste suhtes sellepärast nii kriitiline, sest endal puudub julgus nö kinnisest karbist maailma astuda? Ole julge ja tee esimene samm!

Ela ja lase teistel ka elada.

Naerata rohkem, see annab rohkem kui arvatagi oskad.

Tervitagem muutusi, selleks et olla nende üle uhke.

www.energiapai.com

26 views0 comments

Recent Posts

See All

Raha